Kadın Ve Erkek İş Elbiseleri Çeşitleri ve Kıyafet Fiyatları
01.12.2020

Kadın Ve Erkek İş Elbiseleri Çeşitleri ve Kıyafet Fiyatları

İş hayatının güvenli ve düzenli bir halde sürdürülebilmesi için iş elbiseleri büyük bir öneme sahiptir.    İş elbiseleri hem giydiğimiz günlük kıyafetlerin iş ortamında yıpranmaması hem de çalışılan ortamdaki güvenlik kurallarına uygun olması açısından kullanılması gerekli olan kıyafetlerdir.  

Sağlamasından Çalışılan iş koluna göre iş elbiseleri farklılık göstermektedir. Mesela bir temizlik görevlisi ile Maden işçisinin ya da inşaat işçisinin giydiği iş elbisesi arasında oldukça farklılıklar vardır. Sektörler farklı olsa da iş elbiselerinin ortak özelliği güvenli, dayanıklı ve rahat olması gerekmektedir. 

Kullanılan iş elbisenin iş ortamına ve çalışaanın ihtiyaçlarına cevap vermesi ve onu güvende ve rahat hissettirmesi çalışma hayatında verir imliği da arttırması açısından önemlidir. Rahat bir çalışma ortamı içinde rahat kıyafetlerin ve uygun iş kıyafetlerinin seçilmesi büyük öneme sahiptir. Seçilen iş kıyafetinin rahatlık sunması yanında güvenliği de sağlaması gerekmektedir. En doğru iş kıyafeti bu kriterlerin sağlanması ile elde edilir. 

İş elbise ve aksesuarları seçilirken çalışma koşulları bulunan mevsim gibi birçok etken söz konusudur. Mevsime göre iş kıyafetleri kalın ya da daha ince olarak tasarlanmalı ve çalışanın kıyafet içinde rahat çalışması sağlanmalıdır.  

İş Elbiseleri çalışma alanları içinde meslek gruplarına göre farklılıklar göstermektedir. Her sektöre aynı özellikteki kıyafetler kullanılmamaktadır. Mevsimler şartlar, çalışılan iş kolunun ve iş ortamının özellikleri kıyafetler hazırlanırken öncelik olarak belirlenen kriterler arasındadır. Tasarlanan iş elbiselerinde en önemli kriter çalışanın güvenliği ve kendisini kıyafet içinde rahat hissetmesini sağlamak olmaktadır. İş elbisesi çeşitlerini kısaca şöyle sıralayabiliriz; iş önlükleri, bahçıvanlara özgü tulum çeşitleri, iş pantolonları, iş tulumları, yazlık iş tshirt ve polo yaka tshirt modelleri, sonbahar ve ilkbahar aylarına uygun sweatshirt modelleri gibi ürünler kullanılmaktadır.  

Ayrıca iş yelekleri, Kışlık iş mont ve takımları, Kışlık iş polarları,  iş gömlekleri, iş hayatında kullanılan tek kullanımlık ürünler, iş şapka ve bere modelleri bu ürün çeşitlilikleri de farklı sektör çalışanlarına özgü üretilmektedir. Yapılan tüm ürünler Avrupa standartlarında üretilmekte olup, ölçüler çalışanların tümüne uygundur.  İşçi kıyafetleri tasarımları hem kadın hem de kadın ölçülerine göre özel olarak dikilmektedir.  

İş elbiseleri hakkında tüm yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.ryniselbiseleri.com/blog​ 

Paylaş: